Kadra

mgr Wojciech Piechoński

mgr Wojciech Piechoński

animacja filmowa

Ur. 27.01.1972. Artysta grafik-mgr sztuki, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie /dyplom 2000/. Twórca i autor animowanych filmów fabularnych, reklamowych, promocyjnych, teledysków oraz scenariuszy filmowych, projektant grafiki użytkowej, ilustrator. Redaktor magazynu komixowego „Cyrkielnia”. Poza działalnością komercyjną sporadycznie i od niechcenia zajmuje się niezależną twórczością artystyczną /komix, malarstwo i grafika/. Prace w zbiorach prywatnych w Izraelu i Polsce.

mgr Marcin Wojciechowski

mgr Marcin Wojciechowski

animacja filmowa

Ur. 1972. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, dyplom w Pracowni Rysunku Animowanego prof. Jerzego Kuci. Twórca autorskich filmów animowanych i eksperymen­talnych. Autor scenariuszy filmów promocyjnych i teledysków, projektant grafiki wydawniczej, ilustrator, autor licznych opracowań grafiki reklamowej. Poza działalnością komercyjną zajmuje się niezależną twórczością artystyczną. Bazując na klasycznych metodach animacji poklatkowej tworzy kameralne formy filmowe pod szyldem Laboratorium Obrazów Ruchomych. W swoich pracach eksploruje sferę stanów psychicznych i reakcji na bodźce świata zewnętrznego. Bierze udział w licznych pokazach i festiwalach filmu eksperymentalnego i sztuki video.

dr Bogna Sroka - Mucha

podstawy projektowania – kompozycja

Bogna Sroka – Mucha, urodzona w Jarosławiu w 1979 roku graficzka, ilustratorka i autorka bajek dla dzieci. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale Grafiki. W2004 ukończyła studia i uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Plakatu u  Prof. Piotra Kunce.
Doktorat broniła na ASP w Katowicach, a od roku akademickiego 2013/2014 jest wykładowcą ilustracji na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W życiu zawodowym zajmuje się ilustracją książkową oraz do magazynów i czasopism (współpracowała z wydawnictwami „Muchomor” oraz „Santorski”, a jej ilustracje ukazały się w Elle”, „Samo Zdrowie”, „Razem”, „Wysokie Obcasy”, „Wiedza i Życie”, „Newsweek”, „Forum”, „Pani”, Twój Styl”, „Marie Claire”, „Twój Impuls”, „Charaktery”, „Magazyn Młodych i Dynamicznych”, „Sukces”, “Traveler National Geografic”).

Doświadczenie w ilustracji oraz współpraca z Anima Art zaowocowała stworzeniem przez Bognę scenariusza do serii filmów animowanych pt. Czapu, Czipu, który otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Planowany termin ukończenia prac nad produkcją: I kwartał 2016


dr Beata Bigaj

dr Beata Bigaj

rysunek i malarstwo

Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, dyplom z wyróżnieniem w pracowni litografii prof. Romana Żygulskiego w 1997 roku. Praca doktorska w dziedzinie sztuki: plastyka, w dyscyplinie artystycznej: malarstwo, promotor prof. Stanisław Rodziński, wrzesień 2005 rok. W 1994 otrzymała stypendium „The Elizabeth Greenschields Foundation”, Montreal, w 1996 –  nagrodę D’Ann i Gus Mazocca w dziedzinie grafiki warsztatowej za rok akademicki 1995–1996 w ASP Kraków, w 1998 –  Grand Prix „Konfrontacji Najmłodszych Artystów Krakowskich i Bratysławskich”  Myślenice 98’. Współtworzy Stowarzyszenie Młodych Artystów „Kontrapost”. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem. Swoje prace pokazywała na wystawach indywidualnych i zbiorowych (min. Kraków, Warszawa, Poznań, Częstochowa, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Wrocław, a także Chicago, Sztokholm). Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

mgr Katarzyna Laskus

mgr Katarzyna Laskus

fotografia

Absolwentka Zaocznego Studium Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu /2005/. Dyplom w Pracowni Fotografii Klasycznej prof. Piotra Wołyńskiego. Studia Uzupełniające na Wydziale Grafiki  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie /2007/. Dyplom w Pracowni Fotografii adj. Agaty Pankiewicz. W twórczości fotograficznej zajmuje się przede wszystkim portretami, ale też dotyka zagadnienia martwej natury niekonwencjonalnej i pejzażu. Brała udział w wystawach w kraju i zagranicą.

Anna Gebhardt-Gądek

mgr Anna Gebhardt-Gądek

historia sztuki

ur.1977. Prowadzi wykłady z historii sztuki oraz pracuje jako przewodnik po Krakowie w języku francuskim. Dotychczas opublikowała artykuły o sztuce w czasopismach Grafia i internetowym jungle-art.  W 2005 ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Historia sztuki pracą mgr Historia i działalność grupy ASPUJ. Działania grupy oraz zaprzyjaźnionych z nią artystów zostały przedstawione w kontekście sztuki lat 70. i stanowią uzupełnienie dotychczasowego obrazu sztuki polskiej a w szczególności środowiska krakowskiego tego okresu. Brała udziała w zbiorowej wystawie studentów historii sztuki. Studiowała na wydziale rzeźby Lwowskiej Akademii Sztuki.

©2018 Szkoła Fotografii Artystyczna Plastyczna Rysunku Nauka Kraków Rysowania Animacji